0

Tipy a doporučení

Tipy a triky - rubrika s odbornými materiály o zahradnictví a zelinářství. Radíme, doporučujeme, sdílíme tajemství bohaté úrody a pomáháme pěstovat pevné a silné rostliny.

18 červenec 2024
6

Tropical chic je styl krajinného designu, který kombinuje exotický luxus tropů s elegancí a sofistikovaností doplňků a nábytku.

02 červenec 2024
39

Rododendron je zahradní poklad, který je ztělesněním krásy a půvabu. Jeho bujné květy jsou úžasné a vytvářejí kouzelnou atmosféru. Aby poskytl rododendron dlouhý život, je třeba znát tajemství jeho úspěšného pěstování.

20 červen 2024
52

Levandule - aromatická trvalka odolná vůči suchu. Celé léto zdobí záhony, vytváří krásná květenství a používá se jako koření v kuchyni i v domácnosti. Co je důležité vědět o pěstování levandule?

18 červen 2024
38

Výsadba borůvek je poměrně náročný úkol. Je třeba věnovat velkou pozornost výběru stanoviště a přípravě půdy. Pokud však vše provedete správně, sazenice se jistě ujmou a pak budou plodit až 20 let!

14 červen 2024
56

Pokud si chcete vychutnat skvělou chuť hroznů - neztrácejte čas přemýšlením. Čím dříve je zasadíte, tím dříve můžete sklízet. Réva se vysazuje na jaře a na podzim. Nejlepší doba pro výsadbu je duben.

07 červen 2024
117

Mnohé květiny a rostliny mohou působit jako přírodní odpuzovače hmyzu nebo dokonce jako prostředky proti němu, což je lidstvu známo již po staletí. Chcete, aby se na vaší zahradě nevyskytovali komáři a mouchy? V tomto textu najdete několik konkrétních tipů, jak na to!

05 červen 2024
393

Bohaté kvetení hortenzií nenechá nikoho lhostejným. Tyto oblíbené trvalky ozdobí každou zahradu, dodají jí útulnost a vytvoří všude kolem slavnostní atmosféru. K dosažení tohoto efektu je však zapotřebí jistá dávka trpělivosti.

29 květ 2024
358

Alpská zahrada s jehličnany vypadá jako ostrov divočiny, přesto zůstává nesmírně dekorativní - skutečný horský svah lemovaný stromy, jen v miniatuře. Kameny krásně ladí s nízko rostoucími borovicemi, jalovci a stromy tui. Společně vytvářejí velmi malebný dojem.

16 květ 2024
398

Chřest - oblíbená zelenina, na kterou se těšíme téměř po celý rok. Sezóna těchto zelených trvalek začíná na začátku května. Bohužel si málokdo uvědomuje, že pěstování chřestu je náročné.

13 květ 2024
653

Rododendrony jsou kvetoucí stálezelené opadavé asijské keře z čeledi vřesovcovitých. Mezi zahrádkáři jsou oblíbené díky svým exotickým zářivým květům a poměrně snadné péči. Rododendrony a příbuzné azalky se vyrábějí v různých velikostech a tvarech, takže jsou vhodnou volbou pro vytváření různých krajinných kompozic.

  • 1
  • 2
mc visa dhl dpd 123kurier