0

Články pro zahradníky

12 dec 2022
79

Zahradní design v lesním stylu stále častěji volí lidé, kteří chtějí uniknout ze života velkoměsta a ponořit se do krásy přírodní krajiny. Obliba tohoto stylu rok od roku roste, za důležitou výhodu lze považovat volný růst stromů, keřů a trav, které prakticky nevyžadují zásah a úpravu.

01 dec 2022
114

Elegantní keře vřesů s hustým šupinatým olistěním a jemnými zvonkovitými květy ozdobí každý podzimní záhon a mixborder, ohromí elegancí a sofistikovaností.

01 apr 2022
250

Jehličnaté rostliny se staly častými hosty záhumínků. Používají se jak při úpravě velkých zahradních prostor, tak malých přilehlých ploch. Jehličnany jsou nenáročné na péči, jsou mimořádně dekorativní a obecně vyžadují pouze řez.

31 mar 2022
766

Hydroponie pro jahody je každým dnem stále populárnější. Tato metoda vám umožňuje získat úrodu šetrnou k životnímu prostředí a chutnou úrodu po celý rok, která není v žádném případě horší než bobule získané tradiční technologií.

28 jan 2022
253

Výsadba hroznů na podzim má mnoho výhod. Jak dosáhnout bohaté úrody? Přečtěte si vše o výběru místa, přípravě výsadbové jámy, prořezávání a zimním úkrytu. Jednoduché tipy od zkušených pěstitelů najdete zde!

28 jan 2022
1346

Kdy a jak sázet sazenice na záhony - vše o podzimní výsadbě jahod. Výběr lokality, příprava půdy, technologie výsadby jahod na krycím materiálu. Proč je podzim ten správný čas?

28 jan 2022
351

Podzim je ten správný čas pro výsadbu sazenic růží. Zjistěte proč. Jaké je správné složení půdy. Jak vybrat ideální místo. Všechna tajemství úspěšného zakořenění - zde.

28 jan 2022
249

Konec léta není důvodem k ukončení sezóny. Co sázet v srpnu? Zaséváme chutné a užitečné, hnojíme plodiny, staráme se o půdu. Zde je měsíční kalendář výsadby na srpen!

28 jan 2022
277

Péče o zeleninovou zahradu, zahradu a květinové záhony v polovině léta není jen o zalévání a hnojení. Zjistěte, co dalšího můžete v červenci podniknout. Prořezávání ovocných stromů, ošetřování jahod,  zastřihování rajčat, ošetřování záhonů proti chorobám a škůdcům.  Měsíční kalendář zahrádkáře na červenec 2022 - zde!

28 jan 2022
283

Zdravý a dobře udržovaný trávník je skvělou vizitkou a dokonce "značkou kvality" pro každého, kdo se rozhodne věnovat tomuto prvku krajinářské architektury čas a úsilí. V létě je třeba trávníky zavlažovat, hnojit a sekat. Každý úkon má svá vlastní pravidla.