0

Záruka kvality výrobků a obalů

Vážený zákazníku, pokud vás zajímá, zda naše semena, cibuloviny a sazenice splní vaše očekávání, předložíme vám několik argumentů, které hovoří ve prospěch našeho internetového obchodu.

Jsme rodinná firma, která své první kroky podnikla počátkem 90. let. Za celou dobu naší činnosti jsme si získali důvěru nejlepších polských a nizozemských pěstitelů a výrobců. Díky tomu sortiment nabízený v našem internetovém obchodě pochází z plodin, které splňují nejvyšší evropské normy.

Dlouholeté zkušenosti zaručují našim zákazníkům nejlepší sortiment na polském trhu.

  1. Vynakládáme veškeré úsilí a dodržujeme přísné postupy, abychom zajistili, že se rostliny bezpečně dostanou ke každému zákazníkovi.
  2. Před odesláním kontrolujeme všechny sazenice, cibule a semena, aby každý zákazník obdržel produkty nejvyšší kvality.
  3. Při skladování a balení nabízených rostlin používáme nejmodernější technologie.

6 pravidel bezpečného balení výrobků:

Balení rostlin do balíčků podle našich postupů zaručuje bezpečné doručení na jakékoli místo v České republice.
Za tímto účelem:

  • K ochraně kořenového systému sazenic používáme specializovaný substrát obohacený o minerály. Děláme to tak, aby rostliny během přepravy neztratily turgor.
  • Rostliny skladujeme při nízké teplotě, optimálně přizpůsobené požadavkům daného druhu.
  • Kořenový systém zabalíme pomocí specializovaného zařízení. Mechanické balení rostlin umožňuje minimalizovat ztrátu vlhkosti a také zabraňuje poškození kořenů.
  • Každá objednávka obdrží svůj vlastní jedinečný kód a číslo, aby nedošlo k záměně. Díky tomu zákazník obdrží správně vyplněnou objednávku.
  • Objednané sazenice jsou zasílány ve speciálních pevných kartonových krabicích. Obaly jsou perforované, což rostlinám umožňuje přístup kyslíku.
  • Kromě toho jsou mezi sazenicemi umístěny kartonové přihrádky, aby se rostliny v krabici nepohybovaly.

Způsob balení rostlin závisí na druhu:

Sazenice ovocných keřů, růží, vinné révy.

Před zabalením je každá sazenice zkontrolována našimi odborníky z hlediska kvality. Poté se kořeny vybraných rostlin mechanicky zajistí vhodným substrátem s přídavkem minerálních složek.

Sazenice připravené k přepravě se skladují v chladné místnosti při teplotě +2 až +5 stupňů.

Stonky růží jsou voskované, aby během přepravy neztrácely vlhkost. Každá sazenice je označena plastovou smyčkou s názvem druhu a kultivaru. Sazenice růží se zasílají v balících, kořenový bal se spolu s půdou a hydrogelem zabalí do igelitu na dobu přepravy.

Sazenice v kontejnerech

Sazenice z kategorie "Zdravý sad" a "Okrasné rostliny" se zasílají v kontejnerech P9 a jsou jednoleté. Květináče jsou uloženy ve fóliových obalech, které chrání zeminu před vysypáním. Sazenice v květináčích mají 100% záruku, že se ujmou, mohou být umístěny v zemi od dubna do listopadu (v létě při oblačnu).

Je třeba poznamenat, že v některých obdobích nemusí mít rostliny v květináčích nadzemní část. Příkladem takových rostlin jsou jahody, ibišek a mnoho dalších okrasných rostlin. Tyto druhy rostlin po zahájení vegetace velmi rychle rostou - vytvářejí nové výhonky a listy.

Rostliny v kontejnerech se skladují v chladírnách při teplotě +2 až +5 °C. Každá sazenice obsahuje štítek s názvem rostliny.

Sazenice jahod (Frigo)

Sazenice jahodníku se silně vyvinutým kořenovým systémem se na podzim vykopou, listy se odříznou a ponechají se krátké pupeny, které chrání růstový kužel. Kořeny se očistí od půdy. Takto připravené řízky se zabalí do vzduchotěsných plastových sáčků a uskladní v chladírnách při teplotě -2 až 0 °C. Při balení jsou kořeny jahodníku zabaleny do vlhkého substrátu s přídavkem minerálních látek, který sazenice dokonale vyživuje. Každá sada sazenic je označena samolepkou s názvem odrůdy, která je takto chráněna, může být dlouho skladována a přežít přepravu bez poškození. Po výsadbě na cílové místo začnou sazenice jahodníku Frigo velmi rychle růst. Lze je vysazovat od března do listopadu bez ohledu na povětrnostní podmínky.

Sazenice jahod v nádobách P9

Sazenice jahod v kontejnerech mají obvykle asi 4-5 listů. Kořenový systém těchto jahod nevysychá a nepoškozuje se při přepravě a skladování. Vzhledem k tomu, že sazenice rostou od začátku v květináčích, poskytují prakticky 100% záruku přijetí.

Trvalky

Vytrvalé okrasné rostliny jsou během přepravy stále v klidovém stavu. Oddenky se pečlivě zkontrolují, očistí od zeminy a zabalí do děrovaných sáčků. Balení je naplněno navlhčeným rašelinovým substrátem s přídavkem minerálních hnojiv. Někdy se může stát, že oddenky v období klidu nevypadají příliš působivě. Po výsadbě však velmi rychle vyraší z dormantních pupenů. Skladují se v chladírnách při teplotách mezi -2 a 0 °C. Oddenky trvalek jsou označeny nálepkou s názvem odrůdy.

Cibule a hlízy

Cibule a hlízy květin určené k jarní nebo podzimní výsadbě velmi dobře snášejí přepravu a skladování. Před přepravou se skladují v chladné místnosti při teplotě +2 až +5 °C, zatímco cibulky lilie se skladují při teplotě -2 až 0 °C. Cibule a hlízy se před odesláním balí do perforovaných sáčků. Do obalů s cibulkami lilií se přidává rašelinový substrát s minerálními látkami. Štítek je nálepka s názvem druhu a odrůdy rostliny.

Další výhody pro naše zákazníky

Každá sazenice je opatřena plastovým štítkem, který pomáhá při pozdější identifikaci rostliny na zahradě. Nápis na štítku je trvalý, nesetře se a vydrží až 3 roky.

Speciálně pro naše zákazníky přidáváme ke každé objednávce podrobný návod k pěstování daného druhu.


Každá sazenice je opatřena plastovou etiketou s úplným názvem a kódem produktu. Po výsadbě ji nesundávejte - později vám pomůže rostlinu na zahradě identifikovat. Nápis na štítku je trvalý, nesetře se a štítek může sloužit až 3 roky. Jedná se o vhodnou alternativu štítků, které se vyrábějí a popisují ručně.


Ke každé objednávce přikládáme zahradnickou příručku, která obsahuje základní rady pro výsadbu, pěstování a péči o objednanou skupinu rostlin. Najdete zde praktické informace o správné půdě, poloze, řezu a používání hnojiv. Jedná se o mimořádně užitečnou příručku, která krok za krokem pomůže začínajícím zahradníkům.


Máte nějaké dotazy?

Žádosti e-mailem: office@gradinamax.cz

mc visa dhl dpd 123kurier